Breha Organa

královna planety Alderaan


(epizoda 3)
Breha Organa - kostým pro panenku Barbie


Popis Dvojdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (moderního typu).

Breha Organa je královnou planety Alderaan a  spolu s manželem, senátorem Bailem Organou adoptovala novorozenou Leiu, která se tímto stala princeznou. Vyskytla se pouze v závěru Pomsty Sithů na několik okamžiků a do povědomí fanoušků se zapsala svými neobvyklými "prořezávanými" rukávy. S tímhle kostýmem jsem váhala spoustu let, neboť jsem nemohla najít látky, které by vzhledově odpovídaly člověčímu kostýmu.   Panenka je přemalovaná Lea  od Mattela.

Chtěla bych moc poděkovat Naergilien, která pro sebe zhotovila kopii kostýmu a postup pečlivě popsala - moc mi pomohl zvlášť střih na rukávy!

  • Tlumeně se třpytící dlouhá, objemná  zvonová sukně je  nabraná do širokého pásku; zapíná se vzadu na háček a očko. Aby sukně pěkně držela tvar, podpírají ji dva volány, našité na černé kombiné.

  • Zlatomodrá  tunika princesového střihu  s cípy vepředu i vzadu sestává ze 7 dílů a zapíná se vzadu na háčky a očka. "Slzička" ve výstřihu je podložená kouskem modrého šifonu. Protože brokát s kovovými vlákny, byť hedvábný, je tuhý a nepoddajný, byl okraj po dobu šití zatížen kolíčky na prádlo a mučen horkou párou, aby poněkud zplihl. Po začištění tuniky  jsem na lem zespodu přišila olůvka ze zátěže k záclonám.
    Rukávy sestávají každý ze 4 dílů (horní; kruhový díl uzavírající horní rukáv; dolní; manžeta). Panenčina ruka se tím naštěstí celkem dobře protáhne. Na 3 vrstvy ("sendvič" 2 látek, mezi nimi vliselín) byly ručně vyšity "průřezy" jednou nitkou mulinky.

  • Modrý šifonový závoj ve tvaru T jsem potiskla na okrajích tiskátkem ve tvaru větvičky s třemi lístky. Tiskátko jsem usochala z Fima  a tiskla jsem akrylovou barvou -  v určitém úhlu se potisk spatřit dá. Proti třepení jsou okraje závoje natřeny FrayCheckem. Brož-závažíčko je ze dvou miniaturních opaskových spon, do nich jsem zatlačila kousek epoxidového tmelu, obalující 2 drátěná očka - na jednom visí zlatý střapeček, za druhé je brož přichycená k oběma okrajům závoje.


  • Kostým doplňují černé punčocháče. Čelenku tvoří dva pruhy žlutého lurexového úpletu, omotaného kolem pramenů vlasů.
Použité materiály
  • Na sukni a rukávy jsem použila modrý batist, potištěný vrstvou třpytivého prachu. Chtěla jsem, aby látka byla tmavší, bohužel, ač batist bavením tmavl, třpytivý povrch ne. Musela jsem látku natřít průsvitnou modrou barvou na textil. Trochu to pomohlo.
  • Tunika je ušitá z modrého hedvábného brokátu z Indie.. .
  • Na závoj jsem použila "technický" hedvábný šifon, obarvený do královské modři..


Breha Organa - kostým pro panenku Barbie Breha Organa - kostým pro panenku Barbie
Breha Organa - kostým pro panenku Barbie Breha Organa - kostým pro panenku Barbie
  
       
Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2015