Elena de la Vega

z filmu Zorro - tajemná tvář

(tzv. Fiesta gown)

Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie


Popis


 

Trojdílné šaty pro 12" klasickou Barbie.
Eleniny šaty z večírku, kde se potkává s Alejandrem, jsou prostě nezapomenutelné a lákaly mne velmi dlouho, leč znechucovaly množstvím náročných volánků. Už před více než 8 lety jsem přes e-bay zakoupila Kiru - Barbie s orientálními rysy a poměrně světlou pletí, která se Catherine Zeta Jonesové docela podobala (a nebyla jsem první, kdo si toho všiml). Panenka je přemalovaná a podstoupila "extrakci zubů" . Hřeben do účesu byl zabaven jedné celkem odpudivé upomínkové panence španělského původu, nalezené v bazaru...
 
 • Tuhý devítidílný živůtek je podlepený tkanou výztuhou, pošitý a vzadu se šněruje. Kolem krku je ozdobený krajkou, zlatě natřenou a obháčkovanou tenoučkým zlatým dracounem, Každý šev živůtku je zdůrazněn linkou zadního stehu - napodobuje paspulky. Z třikrát (vlastně 5x) nabíraných rukávů visí manžeta (nevím, jak jinak to nazvat) vytvořená z  hedvábného tylu, na nějž byla nalepená jemná krajka, a následně ponořena do čaje, aby nabyla zažloutlého vzhledu. Pak jsem manžety ozdobila na dolním konci zlatou nití a drobounkými červenými korálky.
   
 • Černá sukně je na předních okrajích ozdobena červenými paspulkami , je nabraná ve stylu "cartridge" a také podšitá, přišitá k širokému opasku, který se vepředu šněruje..

 • Na spodní  sukni jsou přišité 4 volány, lemované černým šifonovým proužkem, který je ručně vyšitý a ozdobený korálky. Z vrchních tří volánů visí červeno-černé ozdoby v podobě tulipánových květů - prostředek je z korálků, boční lístky uháčkované z kovové nitě. Spodní volán má uprostřed srpek, pošitý  flitry a korálky; po stranách jsou našity ještě dva kratší volány, které na fotografiích nejsou vidět, protože je zakrývá černá sukně.

 • Sukním dodává objem spodnička, lemovaná krajkou zakončeným volánem, a vycpané "jelito" kolem boků.  Oděv doplňují dlouhé spodní kalhotky, bílé punčochy a černé střevíčky - plastové od Mattela, polepené sametovou drtí a ozdobené miniaturní mašličkou.
Použité materiály
 • Na živůtek a paspulku sukně jsem použila červený krepdešín, červené pongé na podšití živůtku;
 • černé cupro na sukni a černé pongé na její podšití;
 • bělavé habotai na spodní sukni;
 • smetanový batist ve směsi bavlna/hedvábí na spodničku a kalhotky;
 • hedvábný tyl a krajku na manžety
Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie
Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie
Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK Barbie
Elena de la Vega z filmu Zorro-tajemná tvář. OOAK BarbieNa hlavní stránku


Galerie
   

©molendrix 2012