Galadriel


Panenka byla původně Barbie - "Anglická princezna". Odstranila jsem jí dobrou polovinu vlasů, dostala novou trvalou a nový obličej. (Na podobnost s Cate Blanchetovou jsem rezignovala...., TAK dobrá zase nejsem :-(()
Šaty (tzv. Mirror dress, to jest ty, které měla na sobě při uvítání Společenstva v Lórienu) jsou sice hotové, ale zbývá dodělat korunu a plášť...

Popis Jednodílné šaty pro panenku velikosti Barbie moderního typu, tj. nijak zvlášt "vyvinutou".
 
  • Šaty ze silonové krajkoviny mají jednodílný živůtek (ramenní švy nejsou přestřiženy), vepředu vybíhající do špičky a vsazované rukávy. Sukně je pouze dvoudílná (přední a zadní díl, panenka to doopravdy oblékne, ale pokud mi nevěříte, klidně si tam ten zadní středový šev udělejte...) a má malou vlečku. Šaty se zapínají vzadu na háčky a očka, jsou celé pošité skleněnými korálky a něco váží.

    Výstřih je v šířce cca 7 mm podšit kouskem bílého monofilu, takže pod krajkou prosvítá panenčino tělo. Na okraj výstřihu a na šev mezi monofilema podšívkou jsou našity malé perličky.

  • Bílá hedvábná podšívka je připevněna asi 7 mm pod linií výstřihu, její sukně je mnohem užší a končí u kotníků.

  • Opasek ze zažloutlého krepdešínu je vyšit béžovou lesklou nití, duhovou efektní nití, malými čirými korálky a podomácku zmenšenými perleťovými flitry.

  • Brož jsem vyrobila ze 2 kousků postříbřeného drátku, 6 stříbrných lístků (kdysi dávno koupených) a malé oranžové škebličky, natřené perleťovým lakem na nehty. Škebli a drátky jsem slepila dohromady dvousložkovým epoxydovým tmelem, pak sekundovým lepidlem nalepila lístky a následně celé přelakovala bezbarvým lakem na nehty.

  • Šněrovací boty jsou ze zlatého lamé, podšitého nejtenčím světležlutým pongé, podrážka z dvousložkového epoxydového tmelu..
galadriel ooak doll mirror dress

Brož

Opasek

Střih


Na hlavní stránku

Galerie