GuineveraGuinevera - Barbie coby Keira Knightley


Původně jsem Guineveřin kostým v "římském" stylu vůbec neměla v plánu , i když se mi moc líbil. Ale když jsem v sekáči objevila bledě modrozelenou blůzu z hedvábného krepdešínu, hned mě napadlo: ha, Guinevera, úplně perfektní barva!   

Tak tady je, moje Guinevera, bledá a líbezná. Abych ji mohla vytvořit, "zdemolovala" jsem "Chic" hnědovlasou Barbie.


Pokud by vám šlo o "lidský" kostým, zkuste tyto odkazy: Costumers guide a Keira Knightley Wavefront

 

Popis


Dvoudílný oděv pro jakoukoli panenku-modelku o velikosti Barbie.
 • Šaty z modrozeleného krepdešínu mají krátkou vlečku a jsou střiženy našikmo.
  Lichoběžníkovité rukávy  sahají téměř až ke kotníkům a jsou od ramene celé otevřené. Zdobí je malé červené korálky, modré smyčky smyrenského stehu a linka předního stehu, provedená zlatým dracounem. Tam, kde se obě strany rukávů stýkají, jsou nažehleny zlaté cvočky.  

 • Opasek, umístěný vysoko nad pasem, je zhotoven ze 2 pruhů surového hedvábí, ohnutých do pravého úhlu. Vepředu jsou pásky několika stehy sešity s jejich spojení zakrývá kousek kovového knoflíku. Doprostřed každého pruhu jsem nejprve namalovala tmavohnědý proužek, pak je prostehovala zelenou, červenou a modrou bavlnkou, vyšila krokvičku zlatým dracounem a nakonec našila drobné průsvitné žluté korálky  
  Visící části jsou zakončeny šištičkami z dvousložkového epoxydového tmelu, pomalovaného na tmavohnědo. Opasek se zapíná vzadu na háček a očko.

 • Na půlkruhový plášť jsem použila rubovou stranu hedvábného krepsaténu v barvě  "býčí krve" (ve skutečnosti je o dost tmavší, než na fotografiích). Kapuce vznikla tak, že jsem plášť z každé strany  9 cm od středu nadrhla do hloubky asi 9 cm. Přední lem je ozdoben jednoduchým modro-béžovým stehováním.

 • Ke kostýmu patří ještě kožené hnědožluté krpce.
Guinevere OOAK doll - King Arthur movie costume Guinevere OOAK customized Barbie doll
Guinevere OOAK doll - King Arthur movie costume Guinevere OOAK Barbie doll - King Arthur movie costume


 
 Na hlavní stránku
Galerie


©molendrix 2005