O Sun

v korejském tradičním oděvu "han bok"

 
Když jsem viděla, jak Mattel  strašlivě odflákl oděv  korejské princezny (šusťákové oblečení mi pro panenku, představující urozenou dívku přijde degradující, spodní prádlo žádné, boty nesedí a mají špatný tvar, přitom  kolik za to chtěli!), řekla jsem si, že bych si mohla vytvořit vlastní variantu, ale nejdřív to zkusím s oděvem pro řadovou občanku. A tak vznikla O Sun (O je rodové jméno, Sun osobní jméno a znamená "dobrota"). 

 Korejskému národnímu oděvu se říká han bok ( i hanbok, han-bok). Sestává z široké zavinovací sukně č'ima, která se zavazuje tkanicemi nad ňadry a kratinkého kabátku džugori (nebo čogori - kéž by se tak latinkou píšící svět ráčil dohodnout, nemám po ruce Korejce, abych ověřila výslovnost. Našla jsem to jako juhgori, jeogori, chogori.), který se zavazuje na speciální mašli. Oděv doplňuje norigae, přívěsek pro štěstí s třásněmi. O Sun představuje neprovdanou dívku, tak má vlasy zapletené v copu.
Vespod má panenka hedvábné široké kalhoty pod kolena; široké naškrobené kombiné s vysoko položeným pasem; kabátek stejného střihu, jako džugori, jen o něco menší a bez stuh, a bavlněné ponožky.


Panenka má tělíčko od Barbie s modernějším typem rukou, které lze natáčet do stran s vloženými loketními klouby, hlavička je z klasické Barbie, pouze podstoupila kompletní extrakci zubů :-)). Ústa byla následně slepena vteřinovým lepidlem SuperBond. Vlasy jsou z černé viskózy, odmotané z kroucené šňůry.
 
Na hlavní stránku Galerie
 

©molendrix 2006