Admirál Honor Harringtonová
a její stromový kocour
Nimitz

 


Honor Harringtonová - OOAK 12" panenka


 Honor Harringtonová je příslušnicí Královského mantichorského námořnictva, a duchovním díítětem spisovatele sci-fi  Davida Webera. Často je nazývána "Horatio Hornblower v sukních". V mnohadílné sáze můžeme sledovat její kariérní  vzestup ve válečném námořnictvu od kadeta až po admirála, společenský od zemanské dcerky z planety Sfinx až po mantichorskou vévodkyni a graysonskou místodržící. Její osobní život není zas tak šťastný, ale provází ji  nerozlučný společník - sfinžský empatický stromový kocour Nimitz, který ji "adoptoval".
Mými oblíbenými romány s Honor jsou "Čest královny" a  "Ozvěny cti". Pokud jde o romány z téhož vesmíru, ale bez  účasti či s malým výskytem Honor, oblíbila jsem si "Korunu otroků" a "Ve stínu Saganamiho" - kapitán Michael Oversteegen  a Abigail Hearnsová jsou taky moc prima. Přiznám se, že rozsáhlé technické popisy kosmických lodí a jejich zbraňových systémů čtu dosti ledabyle :-)

K vytvoření uniformy pro Honor jsem  využila ilustrací  Davida Mattinglyho.
Šestinohý kocour Nimitz vznikl přidáním prostředního páru nohou z epoxidového tmelu na drátěné kostře na koupenou plastovou figurku. Pak jsem kocoura omalovala, a podle návodu od miniaturistky Kerri Pajutee jsem ho vrstvičkou po vrstvičce polepovala srstí z rozčesané vlněné příze. Ve čtyřech končetinách má zasazeny drobné neodymiové magnetky, aby dobře držel na stojánku.
S magnety jsem se vůbec hojně vyřádila - drží Honořinu klapku na oku, má je na zapínání dvouřadého kabátce i mezi podrážkou a podpatkem holínek, aby pěkně stála na podstavci, potaženém nerezovým plechem.
Použila jsem hlavičku Jade od Integrity Toys a tělo 12" ženské akční figurky Cy-girl. Honor je přemalovaná (oči má pochopitelně obě, nebyla jednooká pořád), na vlasy jsem použila obarvené rozpletený silonový provaz.
Klapku na oko jsem vyrobila z kousku tenké kůže namočené v rozředěném Herkulesu, kterou jsem napnula pomocí špendlíků  přes zrnko čočky, nalepené na polystyrénová desce. Po zaschnutí jsem přebytečnou kůži odstřihla a dovnitř vlepila stužku na zavazování a magnetku.


Popis
 • Dvouřadý kabátec má princesový střih a dvojdílné rukávy, vepředu a na límci je lemován úzkým zlatým prýmkem, na rukávech širším plochým. Prýmky byly nejprve přilepeny textilním lepidlem, a po zaschnutí přistehovány "neviditelnou" monofilovou nití. Knoflíky představují zlaté nažehlovací cvočky, Skutečné zapínání zastávají malé, ploché magnetky, nalepené na vnitřní stranu kabátce. Přední díl kabátce je vyztužen tkanou nažehlovací výztuhou.
  Nárameníky jsou vyrobeny z tvrdého papíru, polepeného červeným hedvábím a tenkými zlatými prýmky. Na červené nášivce na pravém rameni je namalovaná zlatá mantichora - okřídlený lev se štířím ocasem. Kousek pomalovaného kartonu představuje blok stužek vyznamenání. Hvězdičky na límci jsou každá ze 2 slepených miniaturních pěticípých hvězdiček. Kabátec je celý podšitý.
   
 • Kalhoty se zlatými lampasy jsou dole rozšířené, aby se pod ně vešly holínky.
   
 • Pod uniformou má panenky bílé body s rolákem a dlouhými rukávy.
   
 • Uniformu doplňuje bílý velitelský baret, zlatá korunka pochází ze středu plastového knoflíku. Medaile - Graysonská hvězda- vznikla slepením dvou nažehlovacích hvězdiček a nalepením modrého kamínku ve zlatém kroužku. Holínky jsou koupené, vojenské, pánské.
   
 • Stojánek je zhotoven  prkénka, "pobitého" nerezovým plechem, a hliníkových trubek od modelářů.. Nýtky jsou z uštípnutých ocelových špendlíků, kolínko na zábradlí pochází z ohebného brčka, natřeného stříbrnou barvou.
Použité materiály
 • Na uniformu jsem použila cosi umělého, co vypadá jako vlna., podšití kabátce je z černého pongé.
   
 • Baret je z bílého krepdešínu.
   
 • Na body jsem použila bílý bavlněný úplet.


  Honor Harrington +Nimitz Honor Harrington +Nimitz Honor Harrington +Nimitz
Honor Harrington Honor Harrington +Nimitz Honor Harrington +Nimitz
Honor Harrington Nimitz

Nimitz


Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2011