INARA


Popis


Třídílné šaty pro 16" panenku typu Tyler Wentworth.

Inara Serra je registrovaná společnice, tedy něco na způsob vysoce postavené kurtizány nebo gejši, a zároveň jediná z obyvatel Serenity (kromě pastora Booka), která nemá žádný "škraloup". Je kultivovaná, krásná, moudrá a laskavá. Od kapitána si pronajala jeden ze záchranných člunů, aby  mohla navštěvovat své klienty na vzdálených planetách. Zmíněný kapitán a ona k sobě chovají silné city, ale brání jim jejich hrdost, její povolání a jeho tvrdohlavost....
Inařin šatník - to je jeden skvost vedle druhého. Tyto  zavinovací šaty, ovlivněné japonským kimonem, je možno spatřit v epizodě Jaynestown, ovšem v modro-červené kombinaci. Nebylo možné sehnat modro-červený brokát, tak jsem nahradila všechny červené části nachovými. S lemováním sukně mi pomohla šikovná kamarádka Petra, vlastnící a ovládající overlock - tisíceré díky! -, jinak je celý kostým ušit ručně.

  • Kolová sukně má vepředu rozparek do půli stehen, v pase je trochu nabraná, zapíná se vzadu na patent.

  • Zavinovací šaty tvoří 2 kompletně podšité  díly (pravý přední + pravý zadní a levý přední + levý zadní), které jsou k sobě sešité vzadu. Na bocích v pase se zapínají na háčky a očka.  Rukávy mají tvar kosodélníku s vystřiženým průramkem,  a k šatům jsou přichyceny pouze několika stehy na ramenou; cípy jsou zatíženy kovovým korálkem a střapcem. Výstřih je ozdoben plisovaným  proužkem šifonu a tmavomodrým korálkovým copem.

  • Vystužený opasek se na boku zapíná na patenty, a je 2x ovinut šňůrou, ukončenou střapci. Na nohou má panenka černé kožené sandály. 

 

Použité materiály
  • Na sukni a rukávy jsem použila nachový polyesterový šifon;
  • šaty jsou z tenkého polyesterového brokátu, podšité nachovým hedvábím;
  • opasek je ze žluto-černého brokátu, patrně polyesterového;
  • střapce jsem vyrobila z rozpletené  stužky, jaké se používaly na záložky do knih.

 


Inara Serra - kostým ze seriálu Firefly pro 16" panenku Tyler
Inara Serra - kostým ze seriálu Firefly pro 16" panenku Tyler Inara Serra - kostým ze seriálu Firefly pro 16" panenku Tyler


Na hlavní stránku

Galerie

©molendrix 2007