INARA

mosazná róba

Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie

Popis


Mnohadílný kostým pro Barbie moderního typu. Jednotlivé kusy oděvu nejsou sešity k sobě - všechny 3 sukně jsou zvlášť, žluté  rukávy nejsou připojeny ke korzetu ani k červené šerpě, kterou má panenka otočenou kolem ramen.  Protože  filmový kostým z epizody Message  (jakýsi kříženec mezi róbou Padmé Amidaly a oděvem tudorovské dámy ) byl zhotoven z látek, jejichž vzory se v malém měřítku asi nevyrábějí (tj. sháněla jsem, nesehnala), musela jsem si vypomoct všelijak  - obarvit, dobarvit, vyšít... Pár let to trvalo, než jsem sebrala odvahu a pustila se do něj.
 Panenka má přemalovaný obličej (vypadá nepatrně jako Morena Baccarin, hm).

 

 • spodní, červená sukně je dvouvrstvá - abych docílila požadovaného efektu, na žluto-olivovo--černý pruhovaný satén jsem položila průsvitné červené pongé s černým potiskem.  Aby pruhy byly po celé sukni svislé, opatřila jsem ji od pasu téměř ke kolenům větším množstvím záševků. Zapíná se vzadu na háček a očko.
   
 • Vrchní zvonová sukně rovněž sestává ze dvou vrstev - ručně vyšívaného a oflitrovaného šifonu (černá kovová nit, antracitové 2,5mm flitry) na saténu mosazné barvy. Sukně sestává ze 2 dílů, které jsou vepředu sešity asi 2 cm pod pasem, a zapíná se vzadu na háček a očko.
   
 • Aby sukně neplihly, nosí pod nimi panenka zvonovou spodničku  pevněnou druhou vrstvou látky od kolen dolů .

 • Osmidílný korzet bez ramínek je jenom míně projmutý a šněruje se na zádech. Každý díl byl nejprve podlepen vliselínem, pak byly díly sešity k sově, povyšívány zlatožlutou viskózovou bavlnkou a následně byl korzet  podšit. Prsa zakrývají  vějířky nabrané ze stejné  látky, jakou jsem použila na spodní sukni.
   
 •  Samostatné rukávy jsou trojdílné - manžeta, šikmo střižený úzký rukáv (podšito), a šifonový "pach". Abych skryla napojení šifonového dílu, všila jsem ho do záhybu úzkého rukávu - tedy saténový rukáv jsem musela střihnout cca o 1 cm. delší, než jeho podšívku. Rukávy jsou nacpané pod červený "šál", což je kus lichoběžníkové látky, na obou kratších koncích nabraný a  přišitý ke kousku ploché prádlové gumy.
   
 • K róbě paří ještě korálkový náhrdelník  (velikost korálků 14 a 16), náušnice a černé kožené sandálky - přední svršek tvoří 2 řemínky, uvázané do josefínského uzlu. 

 

Použité materiály
 • Na  svrchní sukni, korzet  a rukávy jsem použila mosazný hedvábný satén; dále technický, doma bavený hedvábný šifon.

 • na spon sukni jsem použila načerveno obarvené  krémové pongé, potištěné tmavomodrým vzorem, podšitá je pruhovaným hedvábným saténem.
   
 •  ze stejného červeného pongé jsou vějířky na korzetu a šál, ovíjející panenčina ramena.

 • spodnička je z bílého bavlněného batistu, podšívka korzetu ze zlatohnědého habotai-.

 


Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie
Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie
Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie Inara Serra - OOAK šaty ze seriálu Firefly pro panenku Barbie
 

 

Na hlavní stránku

Galerie

©molendrix 2013