Jack  Sparrow


Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka


Popis


 

Kostým pro 12" panenku "dollfie" od japonské firmy Volks.
Dollfie (doll+figure) mají spoustu kloubů, dají se jim vyměňovat ruce, nohy - vyrábějí se a k dostání jsou obvykle bez vlasů a bez namalovaného obličeje, nahaté. 
Z jednoho takového chlapíka jsem vyrobila svého oblíbeného  hrdinu, kapitána Jacka Sparrowa. Tahle panenka byla snad prokletá - dokončení mi trvalo asi 4 roky - nejdřív mu zezelenala původní hlava, vymodelovaná z Fima, pak kus rukávu užrali moli (vyměněno), nato se namalované pruhy na hedvábné šerpě rozpily (nahrazeno jinou)... tak, teď je konečně hotový, hurá!.
Má paruku z viskózových vláken, odmotaných z kroucené šňůry, nalepených na "čepičku", vyrobenou z proužku obvazu, namočeného ve zředěném Herkulesu. Snažila jsem se co nejpřesněji zkopírovat filmový kostým, ale bez dredů - prostě se mi hnusí, nejen na panenkách.
 • Široká košile s nabíranými rukávy a rozhalenkou je zastrčena do kalhot s "padacím mostem" (funkčním, pomohly malé kousky suchého zipu), které se pod koleny stahují přezkami z měděného drátu. 

 • Vesta je vepředu delší, modrá, vzadu sahá pouze do pasu a má šedou barvu, stejně jako podšívka. Zdobí ji řada korálků coby knoflíčky, a na druhé straně vyšité falešné knoflíkové dírky. Vesta je v pase stažena pruhovanou šerpou s vytřepenými konci, a přes ni je  ještě kožený opasek se zavěšeným kompasem (kousek Fima a půlka korálku, vše natřeno na černo).

 • Tmavě šedý kabátec (tzv. justeaucorps) má dvojdílné rukávy se širokými manžetami,  a vzadu rozparek. Je podšitý, knoflíky imitují hnědé umělohmotné perličky, nebo jejich poloviny, knoflíkové dírky jsou vyšité tenkým stříbrným provázkem.

 • Vysoké boty z rezavého semiše byly částečně ušité na stroji. Podšívka byla střižena na šikmo, takže i když jsou úzké, dají se bez potíží sundat. Aby vypadaly obnošeně, natřela jsem je místy zelenohnědou akrylovou barvou.

 • Na černém koženém bandalíru je zavěšená pochva se šavlí. Čepel jsem získala rozebráním miniaturní katany z výprodeje, a rukojeť vytvarovala z tvrdého papíru, na který jsem nanesla vrstvu akrylové modelovací pasty. Ta okamžitě ráčila popraskat, takže věc nedopadla nejlíp. 

 • Pistole je vymodelovaná z Fima, kombinovaného s tenkým plechem, a kovovou trubičkou. Bohužel, křesadlový zámek se nezdařil.
  Červená čelenka byla potištěna dětským tiskátkem, a k ní přišity korálkové ozdůbky. 
  Jackovu hlavu korunuje kožený třírohý klobouk, vytvarovaný pomocí vody, a natřený zředěným Herkulesem. Okraj je olemovaný šikmým proužkem tenoučkého hedvábí.

 

Použité materiály
 • Na kabátec jsem použila tmavě šedou vlněnou látku a habotai podobné barvy na podšívku ;
 • modré habotai a šedivý hedvábný ryps na vestu;
 • šedomodré surové hedvábí na kalhoty;
 • jemný, bílý sepraný kapesníkový batist na košili ;
 • nejtenčí červené  pongé na čelenku; šikmý proužek hnědého pongé na olemování klobouku.
 • bílé, červeně pruhované jemné plátno na šerpu;
 • ryšavý semiš na opasek a boty, tenkou černou kůži na bandalír, tmavě hnědou na klobouk.

Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka
 Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka
Jack Sparrow - Piráti z Karibiku, OOAK dollfie panenka
Jack Sparrow - OOAK dollfie panenka
   
Pouze kabátec
Na hlavní stránku Galerie
 
 

©molendrix 2008