KAYLEE

 


Popis Dvojdílné šaty pro Barbie moderního typu. 

Původně jsem vůbec tyhle šaty nechtěla šít, protože se mi nijak zvlášť nezamlouvají -ale seriálová Kaylee je zbožňovala, a nemohla jsem je té své plastové upřít :-) Opravdový kostým je možno vidět v epizodě Shinding.

Kaylee, jako Popelka, dostala zčistajasna příležitost zúčastnit se výročního plesu planetární smetánky, protože tam kapitán potřeboval kontaktovat zákazníka, a bez dámského doprovodu by působil nepatřičně. Všechny ostatní dámy vhodného zjevu a vychování byly na ten večer zadané nebo ne dost příčetné, takže Kaylee dostala šaty, které předtím obdivovala ve výloze, a šlo se. Svou róbou sice u rozmazlených dam příliš neuspěla, zato se pak skvěle  bavila z tamními džentlmeny o kvalitách lodních motorů. Ovšem  kapitán Reynolds jí zkazil večer,  když poslal k zemi místního hejska, který se choval nevhodně k Inaře, a byl za to vyzván na souboj. Jak Kaylee později poznamenala  : "Než jsi mu ji ubalil, tak to byla dobrá tancovačka."
  • Sukně z bílého batistu má půlkruhový tvar, a v pravidelných rozestupech je na ni našito 9 skládaných volánků. Spodních 8 tvoří  3,5 cm široké kupované šifonové stuhy. Světle oranžová stuha nebyla k dostání, tak jsem ji musela obarvit barvou Iberia. Nejvyšší volánek je zároveň nejužší, ze stejných materiálů, jaké byly použity na blůzce. Sukně se vzadu zapíná na patent. 

  • Blůzka ze slonovinového žakárového hedvábí má přední středový díl na 4 místech nabraný a podložený, vprostřed ji zdobí růžová léga s "knoflíčky" z droboučkých korálků a růžové volánky ve švu a kolem krku. 
    Balonové rukávy z růžového hedvábí jsou malované perleťovou barvou a vyšité zlatým dracounem a žlutou viskózovou nití.   Na spodním okraji byla látka vytřepena a uvázány 3 řady uzlíků. Blůzka se zapíná vzadu na patenty. 

  • Sukně drží tvar díky spodničce vytužené kosticemi; oděv doplňuje kabelka, pošitá 2 mm velkými flitry, plastové střevíčky od Mattela, polepené růžovými třpytkami a  bílé punčochy, nahoře lemované krajkou.

 


Plesové šaty Kaylee ze seriálu Firefly  pro panenku Barbie - OOAK Plesové šaty Kaylee ze seriálu Firefly  pro panenku Barbie - OOAK
Plesové šaty Kaylee ze seriálu Firefly  pro panenku Barbie - OOAK
Plesové šaty Kaylee ze seriálu Firefly  pro panenku Barbie - OOAK


Na hlavní stránku

Galerie

©molendrix 2007