Princezna LEIA

v "senátorských" šatech


(tzv. ANH dress,  Senatorial Robes nebo  Leia A New Hope Costume)


Tahle panenka byla vyrobena jako Leia firmou Kenner v r. 1978. Ke mně se dostala v dost zbědovaném stavu - co bych taky nechtěla za 1 britskou libru + 4 libry poštovného, že? 
Obličeje jsem se ani nedotkla, líbí se mi, tak, jak je, prošla ale důkladnou očistou a dostala nové vlasy z viskózové kroucené šňůry. Snažila jsem se o co nejvěrnější kopii "nejprofláknutějších" Leiiných šatů. Vzhledem k tomu, že panenka byla vyrobena jako "akční" (proč jí tedy místo blasteru přibalili v továrně hřeben, netuším), dokáže stát sama a má tudíž chodidla jako slon. Jediné boty, které jí padly, pocházejí z Mattelova Elvise Presleyho. Na blaster si zatím netroufám.
.

Popis
  • Bílé šaty z bavlněného úpletu s lycrou jsou  velice jednoduché, v podstatě z jednoho kusu;  mají jenom boční švy a rozparek na krku .  Tzv. kapuce je pouze lichoběžníkový kus látky, jehož kratší, zkosené hrany byly nadrhnuty, vsazeny do zadní části průkrčníku a přes ně byl našit stojáček. V pase jsou šaty staženy gumovou nití.

  • Opasek je z vystuženého bílého batistu, zapíná se vzadu na patent. Zdobí ho 8 plechových dílců, které jsem vystřihla ze dna polokonzervy s kočičí potravou a nažehlila ne ně stříbrné cvočky (moc to nedrží, hm). 


Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2006