Lucinka Pevensieová

v červených narnijských šatech 

z filmu Letopisy Narnie -Princ Kaspian

(tzv. Red Narnia Outfit)

 

Popis


Trojdílný oděv pro 16,5" vysokou panenku Nancy Drew (nebo Hermione Granger) od firmy Tonner.
Ano ano, vím, že firma Tonner vyrobila panenky, zpodobující všechny čtyři dětské hrdiny - ale jednak se mi zas tak nelíbili, a pak, říkala jsem si, že mé Bren ( panence Nancy Drew, pojmenované po dr. Temperance Brennanové ze seriálu Sběratelé kostí, které se trochu podobá), bude kostým z dosud nedokončeného filmu  Princ Kaspian moc slušet.... (Informace a fotografie o filmového kostýmu najdete u The Wardrobe Door .)

 • Svrchní šaty sestávají z princesového kabátku a kolové sukně.
  Sukně   z cihlového dupionového hedvábí je ušitá ze 2 dílů, vepředu má rozparek až do 4 cm pod pasem, vzadu, kde se zapíná na háček a očko, je na každé straně naskládána do několika záhybů.

  Kabátek je ušitý z šedomodrého dupionového hedvábí, silnějšího než sukně . Materiál byl nejprve pomalován barvou na látky, a  po ušití byly ke každé snítce doplněny francouzské uzlíky.  Živůtek vybíhá mírně do špičky, pod pasem je ozdobený  zlatou,  ručně vyšitou stuhou, výstřih je olemován tenkým zlatým prýmkem. Celý kabátek je podšit bledě modrým krepdešínem, pouze zadní díly jsou vyztužené vliselínem..
  Cihlové  zvonové rukávy jsou ušité z cihlově červeného hedvábného sametu, u zápěstí ozdobené zlatým dracounem. 
   
 • Spodní šaty z bleděmodrého krepdešínu jsou velmi široké, střihem do A. Jejich úzké rukáby sahají něco pod loket, a výstřih je mírně nabraný tak, aby tvořil úzký volánek vykukující ze svrchních šatů. Vzhledem k rozměrnost i nebylo žádné zapánání třeba - oblékají se přes hlavu.

 • Opasek, pochva na dýku a pouzdro na lahvičku s elixírem jsou vyrobeny z červené kůže. Zdobí je kousky filigránového knoflíku, kaplík, malba zlatou modelářskou barvou. Kůže pak byla přelakována akrylovým lakem. Dýka je vyrobená ze stříbřitého plechu, jilec je vymodelovaný z dvousložkového epoxydového tmelu, postříbřený a pozlacený  kovovými fóliemi.  Flakon vznikl navlečením 3 korálků na drátek. Spony jsou z různě silných mosazných drátků.
 • Ke kostýmu patří ještě bílé punčocháče.
Lucinka Pevensieová, kostým pro panenku z filmu Letopisy Narnie - Princ Kaspian Lucinka Pevensieová, kostým pro panenku z filmu Letopisy Narnie - Princ Kaspian Lucinka Pevensieová, kostým pro panenku z filmu Letopisy Narnie - Princ Kaspian
Lucinka Pevensieová, kostým pro panenku z filmu Letopisy Narnie - Princ Kaspian Lucinka Pevensieová, kostým pro panenku z filmu Letopisy Narnie - Princ Kaspian

Na hlavní stránku
Galerie


©molendrix 2008