MIELA

twi'lecká diplomatka


(epizoda 1)
Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1


Popis Trojdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (klasického typu).

Miela je asistentka nechutného twi'leckého senátora Orn Free Taa z planety Ryloth. Ženy národa twi'leků jsou proslulé svou líbezností, proto bývají součástí živého inventáře boháčů, nebo pracují v zábavním průmyslu. Jen málo z nich dosáhne významného postavení - jako třeba Miela nebo Jedi Aayla Secura. Jo, jde drb, že Mielu hrála samotná návrhářka kostýmů Trisha Biggarová. 
Jedna z mála dostupných fotek Miely.

Děvčata na Force.netu nedávno rozebírala možnosti vytvoření twi'lecké panenky, a když se mi dostala do ruky jedna chuděra s permanentním makeupem, vytvořeným propiskou (neumím smazat), řekla jsem si, že by nebylo od věci taky jedu twi'lečku zkusit. Miela je první "nečlověk" - pokud nepočítám elfky, kterého jsem kdy vytvořila.
 
Celé tělíčko z tvrdého plastu a hlavové ocasy (vytvořené z dvousložkového epoxydového tmelu Milliput na drátěné kostře) jsem natřela matnou modelářskou barvou Revell a zakonzervovala matným lakem Humbrol. Tvář je namalovaná akrylovými barvami, a zakonzervovaná matným akrylovým lakem.  No, matným - na fotkách se to leskne jako psí oči, ve skutečnosti to vypadá daleko líp... 

  • Šaty bez rukávů mají na bocích  vsazené klíny, zapínají se vzadu na háčky a očka a jsou podšité jen k bokům. Vepředu je s pětidílným límcem spojuje korálkový náhrdelník, vzadu je límec k šatům přistehován.

  • Černě podšitý plášť má tvar 3/4 elipsy, k šatům se připíná patentky na ramenou.

  • Pod šaty je černá blůza s dlouhými (ehm) úzkými rukávy a červenou podšívkou. Zapíná se na patentky vzadu.


  • Kostým doplňují střevíčky, háčkované z černé "kovové" nitě s koženou podrážkou, stříbrošedé punčocháče a bílá kožená čelenka s odznakem v barvě patinovaného železa, vytvarovaným z epoxydu. 
Použité materiály
  • Na šaty a plášť jsem použila  těžký šedo-modrý hedvábný brokát, podšívka šatů je z tmavě šedého, u pláště z černého habotai. .
  • Blůza je ušitá z třpytivého černého, průhledného materiálu a podšitá krvavě červeným krepsaténem.


Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1 Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1
Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1 Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1
Miela, twilecká diplomatka, Hvězdné války , ep.1
   

Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2006