Obi-wan Kenobi


 

 


Obi-wan Kenobi -ooak


 

Popis Z veškeré mužské populace v nových Hvězdných válkách mám, přiznám se, nejradši mistra Jedi Kenobiho.
A nejmalebnější se mi zdá v  2. epizodě - Klony útočí. Obdivovatelé Luka a Anakina laskavě prominou.

Zatoužila jsem mít jeho figurku, jenže ouha - Hasbro sice vyrobilo hezkou hlavičku, ale nasadilo ji na něco, co vypadá jako "steroidní hovado s rukama jako lopaty", jak se, s odpuštěním, vyjádřil jeden můj příbuzný. Sideshow Collectibles za svého velmi pěkného, ač obstarožního Obi-wana zase požaduje více než 100 dolarů (doprava do Evropy zahrnuta) - tak na to nemám, už jsem se stačila zruinovat nákupem jejich Luka Skywalkera. Tak jsem tedy zakoupila z druhé ruky Obi-wana od Hasbra a nasadila tu pěknou hlavičku, přemalovanou, na tělíčko fotbalisty, které před nedávnem prodávali v Levných knihách po stovce. Myslím, že to docela vyšlo. Rozhodně umí vykopávat pravou nohou. Světelný meč je rovněž od Hasbra. Pokoušela jsem se udělat opravdový, svítící - to jaksi nevyšlo. :-(
Co budu dělat s bezhlavým plastovým tělem křížence Ramba a gorily, opravdu netuším.

Pětidílný oděv pro 12" figurku.
Za všechny obrázky a návody bych moc chtěla poděkovat Padawan's Guide, Obi-Wan's Jedi Academy
a Czech Star Wars Universe.
  • Spodní a vrchní tunika mají kimonový límec a vsazované rukávy - u spodní jsou úzké, u vrchní široké a podšité. 

  • Přehoz sestává ze širokého opasku, který se zapíná vzadu na patentky,  kde jsou k němu přišity 2 pásy, které sahají přes ramena až ke kolenům. 

  • Kalhoty jsou naprosto běžné, s poklopcem.
  • Dlouhý plášť má jediný šev uprostřed vzadu, ramenní  ani rukávové švy  neexistují. Široká dvojdílná kapuce je v kolem krku nadrhnutá, šev je překryt šikmým proužkem.

  • Kostým doplňují vysoké kožené boty, které se vepředu nejprve šněrují, a pak je šněrování překryto dílcem, jenž se upevňuje 4 drátěnými přezkami  na vnitřní straně nohy. Filmové holínky žádné přezky neměly, ale na žádný jiný způsob, jak by se boty daly opakovaně obout/zout. jsem nepřišla.  Kromě "špičky" a řemínků jsou všechny díly podšité tmavohnědým pongé, podšití se dělo většinou na stroji, štepování ručně. Podrážky jsou vymodelovány z dvousložkového epoxydového tmelu, po vybroušení natřeny na tmavohnědo.  

    Dalším doplňkem je kožený opasek s 3 brašničkami, vyrobenými z kvádříků Fima, obalených kůží, a "potravinovými kapslemi" z dvousložkového ep. tmelu, natřenými různými kovovými barvami. Na středovou sponu jsem použila opět  tmel a kousek drátu, následně postříbřila stříbřicí fólií a zakonzervovala akrylovým lakem.
Použité materiály
  • Na tuniky a přehoz jsem použila jemnou krešovou látku, která se zprvu tvářila jako hedvábí a dala se výborně barvit, avšak posléze se ukázalo, že i dobře hoří. Zřejmě nějaký acetát. .
  • Kalhoty jsou ze surového hedvábí
  • Na plášť jsem použila bavlněný, doma barvený flanel.


 

Obi-Wan Kenobi - ooak 12" panenka
Obi-Wan Kenobi - ooak 12" panenka Obi-wan Kenobi - ooak 12" panenka


Obi-Wan Kenobi - ooak
    
Na hlavní stránku
 

Galerie
 

©molendrix 2006