Popelka
v plesových šatech 

Tři oříšky pro Popelku je asi mým nejoblíbenějším filmem vůbec, viděla jsem ho snad třicetkrát. Když jsem tedy před Vánoci spatřila v prodejně látek růžovo-stříbrný brokát, věděla jsem - panenka-Popelka bude!
Pěkné obrázky pravého kostýmu jsou k vidění na německých stránkách věnovaných tomuto filmu :Drei Haselnüsse für Aschenbrödel  - jejich autorka dokonce navštívila sklady kostýmů na Barrandově a udělala několik detailních fotek, za což jsem jí velice vděčná.


 
Popis

 

Jednodílné šaty pro panenku velikosti Barbie - klasického typu.
  • Šaty se zvýšeným pasem mají jednodílný živůtek (ramenní švy nejsou přestřiženy) a zvonovou sukni s krátkou vlečkou a záhyby vzadu. Okolo krku a průramků jsou našity zakroucené růžové a modré "tunýlky". Šaty jsou   přepásány bílou šerpou s namalovaným vzorkem ptáčků a květin, zapínají se vzadu na háčky a očka. Široké rukávy  z dvojité látky (jedna vrstva mi přišla příliš průhledná) jsou v zápěstí nabrány a obšity perličkami.

  • Růžová vlečka s namalovaným fénixem  je na ramenou z jedné strany přišita až k zapínání, na druhé rameno se připíná patentem.  

  • Ke kostýmu patří ještě korálková čelenka a střevíčky, polepené stejným brokátem, ze kterého jsou ušity šaty. Náhrdelník z drobných čirých a modravých korálků je natrvalo přišit k šatům.

Použité materiály
  • Na šaty jsem použila polyesterový brokát s lurexovými vlákny - prý se mu říká "Ideal" - rubovou stranou navrch;
  • lososově růžový hedvábný šifon na rukávy a vlečku;
  • kousek růžového hedvábí na podšití živůtku, jemné pongé na"tunýlky" a kousek natuženého bílého hedvábí na opasek.
Popelka -  panenka Barbie

 

Na hlavní stránku

 

Galerie

 


©molendrix 2004