Princezna nevěsta
Buttercup v červených jezdeckých šatech

PopisBase

Když nedávno u nás vyšla poprvé Princezna nevěsta od Goldmana, s nadšením jsem se na ni vrhla. Pak jsem si vzpoměla, že byl i jakýsi film.... i skoukla jsem ho a kostýmy Berušky (či Buttercup, jak jí zůstalo anglické jméno ve filmu) se mi náramně zalíbily. Doufám, že neskončím u tohohle jediného.
Panenka byla původně běžná Barbie, ale s novějším obličejem - dostala nový mejkap (no samozřejmě, že teď už VŮBEC nevypadá jako Robin Wrightová, ale co se dá dělat, pořád lepší než to, co měla na tváři původně), trvalou a sestřih - půlka musela vlasů pryč, jinak se to nedalo zvládnout - a nové klouby do loktů.

Jednodílné šaty pro panenku velikosti Barbie - klasického typu.

  • Jezdecké šaty jsou variací na západoevropskou houppelande z 15. století. Živůtek je čtyřdílný, se zvýšeným pasem; dva páry záhybů na prsou lícují s prvními dvěma páry záhybů na zvonové sukni. Rukávy se směrem dolů rozšiřují, a nad zápěstím jsou několika řadami nabrány do pravidelných náběrů, což tvoří manžetu. Do ní je všita ještě další, velmi úzká. Šaty se vzadu šněrují, živůtek a rukávy jsou podšité.
    Vypadá to jednoduše, a taky to není nic světoborného, pokud víte, co děláte - na rozdíl ode mne. Šila jsem to metodou pokusu a omylu, takže žádný slušný hotový střih k dispozici nemám, pardon.

  • Jedinou ozdobou šatů je hnědý opasek. Skládá se z 5 pruhů, vyšitých tenkým zlatým dracounem gilošovým stehem (opasek) a krokvičkou (visící díly), pak pošitých zploštělými kaplíky (kovový kryt na větší kulaté korálky), drobnými perličkami a zlatými a červenými korálky.

  • Oděv doplňují červené punčocháče a polovysoké červené boty od Mattela.

Použité materiály
  • Na šaty jsem použila jasně červené hedvábí - nicméně ne TAK ostře červené, jako je na obrázcích - digitální foťák, no jo...:-)) ;
  • nejtenčí šarlatově červené pongé na podšívku.
  • Punčocháče jsou z tenkého bavlněného úpletu -tj. zbytek trička,
  • opasek je z hnědého krepdešínu
Na hlavní stránku Galerie
 
 

©molendrix 2005