Elfí paní
ve zlatožlutých šatech

(tzv. "Yellow dress leaf collar")
Tento kostým patřil do šatníku blíže neurčené elfí dámy, pravděpodobně sídlící v Roklince. Ve filmu jsme ho spatřit nemohli, byl k vidění pouze na výstavě v Casa Loma před několika lety, a existuje jen jedna fotografie. Prohlédnout si ji můžete zde. Já jsem změnila materiál svrchních šatů a opasek.

Panenka, již jsem tímto ohozem obdařila, vypadá, jako by něčeho silného požila, ale ve skutečnosti to není ani zdaleka tak strašné. Je to jedna z mých prvních pokusů o přemalbu a "převlasení" a mám k ní poněkud nostalgický vztah. Hlavička je z panenky "Katie" vyrobené v Číně, tělíčko je z klasické Barbie. Nešťastnou náhodou jsem kdysi zakoupila kus provazu, který nešlo obarvit - nejspíš to není ani pravý silon -, tak má vlasy čistě bílé. A protože některá vlákna v domácích podmínkách vytvarovat nejdou (aniž by se zničil plast hlavičky), jsou i rovné jako hřebíky. Tím pádem mi zbylo jen je zaplést do copů.

Co do fotografování jsem měla opravdu smůlu: venku silně foukalo, stojánek se neustále kácel. Pak se ztratila levá bota - našla jsem ji na druhý den pod balkónem; hledalo se to těžko, žlutá bota mezi oranžovými cigaretovými špačky....:-))
 

Popis Dvoudílné šaty pro panenku velikosti Barbie.

  • Svrchní šaty měly mít původně zapínání vepředu, ale chtěla jsem úplně hladký živůtek, a tak jsem "podváděla" - zapínají se vzadu na háčky a očka. Rukávy jsou vsazované a rukávový šev není sešitý. Všechny okraje jsou obšity smykovacím stehem tenkým zlatým dracounem.
    Rukávy a horní polovina šatů jsou podšity. Ozdobou šatů je široký, dvojdílný límec, vyšitý stonkovým a řetízkovým stehem žlutou viskózovou bavlnkou. Knoflíčky jsou ve skutečnosti francouzské uzlíky, vyšité dracounem bronzové barvy. Šaty jsou přepásány šerpou z hedvábí, plisovaného ve Fortunyho stylu.

  • Pruhované spodní šaty jsou zvonového střihu, mají dlouhé vsazované rukávy. Přední díly se částečně překrývají. Šaty se oblékají přes hlavu.

  • Oděv doplňují měkké látkové botky a žlutý závoj ve vlasech.

Použité materiály
  • Na svrchní šaty jsem použila housátkově žlutý krepdešín. Na látku jsem zlatou konturkou namalovala drobný vzorek. Ze stejného materiálu jsou i boty.
  • Spodní šaty jsou z bílého hedvábného šifónu s namalovanými žlutými pruhy. Závoj je z podobného, ale tenčího materiálu, přebarveného na žluto.
  • Podšívka šatů i bot je z tenkého zlatožlutého hedvábí,
  • a šerpa z nejtenčího světle zlatožlutého pongé.


Střih 1 - svrchní šat Střih 2 - spodní šat


Na hlavní stránku


Galerie

 


©molendrix 2005