RIVER

v červenozlatých šatech

 
River Tam - costume from Firefly for  ooak doll


Popis Dvojdílné šaty pro panenku Tiny Kitty Collier od firmy Tonner. Panenka je jen mírně upravená (změněna barva očí a rtů) - nesnažila jsem se o podobu se Summer Glauovou. 
Šaty padnou i Barbie moderního typu, jen je potřeba prodloužit volány každý přinejmenšími o 1 cm.

Letos v létě jsem se na Festivalu fantazie v Chotěboři seznámila s několika televizními seriály, které u nás jsou zcela neznámé. Jedním z nich byla Firefly, tedy Světluška, odehrávající se ve vzdálené budoucnosti,, jejímiž hrdiny jsou členové posádky kosmické pašerácké lodi Serenity, třída Firefly. Seriál i volně navazující celovečerní film Serenity mě naprosto "ulovil", včetně kostýmů :-) Pokud o fenoménu Firefly chcete vědět více, podívejte se laskavě sem.

River Tamová (pro nepřátele přechylování River Tam) je nejmladší obyvatelkou Serenity, a se svým bratrem, dr. Simonem Tamem se jsou vládou hledanými uprchlíky. River je velice inteligentní, ale díky pokusům, které vláda prováděla s jejím mozkem, je z ní psychická troska, sužovaná nočními můrami a vizemi, telepatka a trénovaný zabiják. Na Serenity, kam ji bratr dopravil poté, co ji unesl z "Akademie" se pomalu vzpamatovává.

  • Tmavočervené šaty bez rukávů mají podšitý živůtek, na který navazují 2 volány. Šaty se zapínají na 2 patentky vzadu a jsou ušity z hedvábného pongé. . Horní volán má rozměr 4 x 20 cm, spodní 7 x 40 cm.

  • Vesta je celá podšitá, má vzadu na krku rozparek, který se zapíná na háček a očko.  Použila jsem černozlatou viskózu s žakárovým vzorem a na podšití hnědé hedvábí..

  • "Motorkářské" boty z  jemné černé kůže mají každá 4 funkční sponky ze stříbřeného drátu a podrážku z dvousložkového epoxydového tmelu. 3 vystupujíci svislé proužky vepředu vznikly nanesením trojrozměrného akrylového laku, který byl po uschnutí natřen na černo. I když punčochy součástí filmového kostýmu nebyly, .panenka je má na ochranu proti nežádoucímu zbarvení plastu od černé kůže.River Tam - ooak doll

 

River Tam - OOAK doll

 

 

 

Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2006