Rystáll Sant


  


Rystáll Sant
je jednou z málo významných postaviček v Hvězdných válkách - mohli jsme ji vidět jako tanečnici u Jabby Hutta v rozšířené verzi Návratu Jediho, a krátce (tj. téměř vůbec) i v  Opeře v Pomstě Sithů. Známější je její taneční kostým - veskrze nezajímavý - , operní róba, pro kterou jsem se rozhodla, existuje na skice a zhruba 3 fotografiích.
Rystáll je člověk jen zpola, po mamince, její otec byl  Theelian, proto vypadá poněkud zvláštně, ale i tak je to hezká holka...

Na její výrobu jsem použila opět jednu zřízenou panenku z blešáku - Teresu s ostříhanými vlasy, permanentním mejkapem  a ohlodanýma nožkama.
Panenku byla zbavena vlasového porostu a podstoupila extrakci zubů. Poté jsem jí našila žluto-červené číro.
Z epoxidového dvousložkového tmelu vytvarovala na drátěné kostře růžky, dráty jsem protáhla do hlavičky, tam smotala dohromady, a růžky navíc k hlavičce přilepila. Díry po původních vlasech jsem zamalovala několika vrstvami husté akrylové barvy, poslední vrstvou jsem přetřela i tvář a pak jí namalovala obličej a natečkovala lebku.

Kopýtka, zakrývající ohlodané nožičky, jsou také z dvousložkových tmelů na drátěné kostře - paznehty z tvrdé Tamiye, kopýtko samotné ze snadno tvarovatelného Milliputu. Zespoda jsou do kopýtek zasazeny silné neodymiové magnety, proto panenka dobře drží na kovovém stojánku.
Po vytvarování nožek jsem  panenku nastříkala bílou akrylovou barvou ve spreji, natečkovala jí výstřih a zabezpečila malbu zakončovacím lakem. Zatím se neloupe, uvidíme.


Popis Dvojdílné šaty pro 12" panenku 
  • Hnědá kombinéza s dlouhými rukávy a širokými nohavicemi z viskózového úpletu se zapíná vzadu na patenty, pod výstřihem je ozdobena korálkovou výšivkou 
     
  • Pelerínka z něčeho mezi froté a sametem má šedivý žinylkový límec s polokulovými ozdobami z Fima, do nichž byly zasazeny maličké skleněné kuličky. Je podšitá šedorůžovým hedvábím, a zdobí ji límec z rudého peří .
 


Rystáll Sant - OOAK Barbie 


Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2010