SABÉ

v královské uniformě


(epizoda 1)
Komorná Sabé - Hvězdné války, kostým pro Barbie


Komorná Sabé je dvojnicí a přítelkyní královny Amidaly.

Chtěla bych moc poděkovat Padawan's guide a Event horizon za fotografie a popisy, které mi velmi pomohly..

Popis Čtyřdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (moderního typu, úplně přesně pro Sindy). 
Hlavička panenky pochází z Barbie z 80. let, má nové viskózové vlasy, vyříznuté zuby (a posléze zase slepená ústa) a nový obličej. Už dlouho jsem chtěla vyrobit tento zajímavý kostým, ale stále jsem neměla ten "správný" vroubkovaný materiál na vestu, až teď.....

 • Spodní černou vrstvu tvoří zavinovací blůza bez rukávů, podšitá, a širší kalhoty  které se zapínají vzadu.

 • Červené šaty jsou až na červenou část rukávů celé podšité,  zapínají se vepředu v pase na 2 háčky a očka. Zvonová sukně je vystužená vliselínem. 

 • Hnědočervená vesta sestává z 2 ramenních pruhů a dvouvrstvé sukně. Spodní sukně je zvonová, a na červenou podšívku jsou naaplikovány 3 pruhy vroubkovaného sametu. Aby  vroubky byly ve pěkně  kolem dokola, každý pruh musel být na horním okraji nadrhnut. Vrchní sukně vepředu i vzadu vybíhá do špičky. Vesta je červeně podšitá a zapíná se vepředu na háček a očko. Zapínání je překryto  širokým černým koženým opaskem.

 • Ke kostýmu patří plastové vysoké boty, polepené černou kůží, a zvláštní pokrývka hlavy. Ta se skládá ze zlacené čelenky z dvousložkového epoxydového tmelu, která  na hlavě drží za pomoci gumové nitě, provlečené dírkami na okrajích, a červeného hřebene, omotaného v pravidelných intervalech viskózovými vlasy.
   Základem pro hřeben byl kus tvrdé školní fólie, na kterou jsem vymodelovala epoxydové "bochánky" - nejprve přední část, když zatvrdly, omotala jsem hřeben viskózovými vlasy, uzlíky a přechody z jedné vlasové sekce do druhé jsem umístila tam, kde měla být zadní část "bochánků", které jsem vytvarovala nakonec. 
Použité materiály
 • Na kalhoty a blůzu jsem použila černý krepdešín..
 • Šaty  a pošívka vesty jsou z ohnivě červeného habotai.
 • Vesta je ušita z vroubkovaného hnědo-červeného sametu (viskóza/hedvábí)


Komorná Sabé - Hvězdné války, kostým pro Barbie Komorná Sabé - Hvězdné války, kostým pro Barbie Komorná Sabé - Hvězdné války, kostým pro Barbie
Komorná Sabé - Hvězdné války, kostým pro Barbie
Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2006