Šíleně smutná princezna

smuteční šaty

Slza z tváře padá
a té já se ptám,
pročpak já, ač tak mladá,
jenom zármutek mám,

proč mi víno chutná
jako hlína a blín,
proč jen já jsem tak smutná
a mám v duši stín...
 

(Šíleně smutná princezna)

Jednodílné šaty pro panenku velikosti Barbie. No, tak tohle bylo poprvé, kdy jsem šila šaty celé potažené šifonem, a musím říct, že to nebyla žádná legrace - neustále se to třepilo (kde bych byla bez svého věrného FrayChecku :-)) a pokud jsem neměla dokonale ohlazené nehty a prsty bez záděr, vytahovala jsem z látky vlákna jako nic.... a že to na bílém podkladě je pořádně vidět!

Tělíčko panenky dodala klasická Barbie, jen jsem jí vložila klouby do loktů; hlavička pochází od panenky vyrobené nejspíš v Číně, dostala nové vlasy i obličej (opět podoba s pí Vondráčkovou veškerá žádná, ale je to docela hezké děvče, ne?). Měla jsem příležitost vyzkoušet nový reliéfní akrylový lak, takže když se jí dobře zadíváte na detail tváře, uvidíte několik plastických slzí...


Popis
  • Celé šaty jsou ušité z bílého habotai, potaženého šedomodrým (asi silonovým) šifonem, zdobení je provedeno černými kovovými nitěmi a černými a šedými miniaturními korálky; zapínají se patentkami vzadu.
    Jednodílný živůtek, stojáček a úzké rukávy pokrývá jedna vrstva šifonu. Vsazená sukně s centrálním klínem, směřujícím mezi ňadra, má vrstvy šifonu dvě. Vrchní sukně je mnohem šiřší než obě spodní, a musela se tedy nařasit zvlášť. Vsazení je překryto řadou krokvičkového stehu.

  • Šaty doplňuje nařasený černý závoj a náhrdelník z perliček a kousku starého kovového knoflíku..
Pokud máte zájem a chuť se na těchhle šatech pořádně vyvztekat a poničit si nervy, napište mi, a já vám střih elektronicky zašlu.
Tady šetřím webovým prostorem
;-))
Na hlavní stránku Galerie
 

 


©molendrix 2005