BOTY  - SHOES

 
Obi-wanovy boty / boots of  Obi-wan

pro panenky velikosti Barbie a Kena / for a 12" figure

Vysoké kožené boty, se vepředu nejprve šněrují, a pak je šněrování překryto dílcem, jenž se upevňuje 4 drátěnými přezkami  na vnitřní straně nohy. Filmové holínky žádné přezky neměly, ale na žádný jiný způsob, jak by se boty daly opakovaně obout/zout. jsem nepřišla.  Kromě "špičky" a řemínků jsou všechny díly podšité tmavohnědým pongé, podšití se dělo většinou na stroji, štepování ručně. Podrážky jsou vymodelovány z dvousložkového epoxydového tmelu, po vybroušení natřeny na tmavohnědo.  

The leather boots are  front laced up. The lacings then are hidden under overlapping panels, that are attached with four wire buckles on the inner sides of legs. The movie boots hadn't any buckles, but this was the only way I figured out to make the boots removable. Except the "toe" and the stripes all parts were lined with a dark brown habotai. The inner seams were machine sewn, the backstitch is done by hand. The soles are sculpted from two-part epoxy putty and painted dark brown.

STŘIH / PATTERN

 


Boty River Tamové / River Tam's boots

"Motorkářské" boty
z  jemné černé kůže mají každá 4 funkční sponky ze stříbřeného drátu a podrážku z dvousložkového epoxydového tmelu. 3 vystupujíci svislé proužky vepředu vznikly nanesením trojrozměrného akrylového laku, který byl po uschnutí natřen na černo. Boty nejsou podšité.

The high boots from a fine black leather have 4 functional buckles each - they are made from silver-coated wire-, and the soles are made from 2-part epoxy putty. 3 plastic vertical "stripes" in front are from 3-D acryllic varnish, painted black. The leather parts are not lined.
  


Elfí boty / Elf shoes

Dvoudílné boty, podšité / Two part shoes, lined.

STŘIH / PATTERN

Galadrieliny boty / Galadriel's shoes

Dvoudílné boty, podšité, podrážka je z dvousložkového epoxydového tmelu

 Two-part shoes, lined, the soles are made from 2-part epoxy putty

STŘIH / PATTERN
Velenovy boty / Velen's boots

pro 16" Matta O'Neilla / for  16" Matt O' Neill

Mušketýrské" shrnovací boty jsem si umanula vyrobit bez zapínání, a legrace to nebyla. Jsou částečně ušité na stroji. Ještěže Matt má klouby v kotnících, i tak se neobouvají právě snadno. Důležité je střihnout podšívku šikmo. Na lepení boty k vnitřní i vnější podrážce platí Chemoprén a žehlička zahřátá na nízkou teplotu, textilní lepidlo asi stačit nebude. Podrážky jsou kožené, bez podpatků.

The musketeer boots I wanted to do without any closure or fastening. Although the boots are partially machine sewn, to finish them took me one whole Saturday.  It was good thing that Matt has joints also in ankles :-)  The lining has to be cut in bias, it is essential.. I used the Chemopren glue, it was strong and flexible enough for glueing the  leather sole to the  upper.

STŘIH / PATTERN