KRÁLOVNA AMIDALA

ve fialovém kimonu


(tzv. Coruscant kimono  nebo Palpatine dress)

 

amidala coruscant doll ooak


Popis Čtyřdílný oděv pro panenku velikosti Barbie (úplně přesně pro Sindy).

 • Granátově červené spodní šaty se skládají z podšité zavinovací halenky bez rukávů a sukně z mačkaného hedvábí.

 • Lila spodní kimono má úzké dlouhé rukávy a vepředu "vykousnutý" spodní okraj, aby bylo vidět nejspodnější vrstvu oblečení.

 • Fialové vrchní kimono nemá límeček, ale zato nápadné rukávy "a la tučňák", ozdobené zlatým provázkem, přichyceným tenkým zlatým dracounem. Kimono je celé podšité.

 • Vrstvy šatstva drží ve správné poloze zlatý pás "obi". Zapíná se na patentky vzadu.

 • Kostým doplňuje pokrývka hlavy ve tvaru vějíře, doplněná zlatými klapkami na uši a šňůrami perel. Šňůrami perel je také propleten odnímatelný příčesek.

Použité materiály
 • Pro halenku a sukni jsem použila granátově červené habotai. Sukni jsem naplisovala ve Fortunyho stylu, jenže po uschnutí byla příliš přiléhavá, a tak jsem ji u lemu opatrně rozžehlila téměř studenou žehličkou.
 • Na spodní kimono jsem použila tenký žakár (brokát, damašek?), pravděpodobně směs viskózy a polyesteru.
 • Vrchní kimono je ze světle fialového hedvábí.
 • Obi je ze silně vystuženého zlatého lamé, podšitého světle žlutým pongé.
 • Pokrývku hlavy jsem vyrobila následovně: Našla jsem si "oběť" - hlavičku zbavenou vlasů z laciné panenky. Ze čtvrtky jsem vystřihla pásky potřebného tvaru a nabarvila je stříbrnou modelářskou barvou. Zvlášť jsem vyrobila "zakrouceniny" z dvousložkového epoxydu (zn. Tamyia), po vytvrzení je přilepila na pásky a také natřela na stříbrno. Zničila jsem svůj kosmetický štětec a jeho chlupy v stejnoměrné vrstvě Chemoprénem nalepila na vnitřní zadní strany pásků. Po zaschnutí jsem Chemoprénem natřela vrchní vrstvu chlupů, přiklopila na ni přední část pásků a nechala uschnout.
  Zaschlý vějíř jsem špendlíky připevnila do správné polohy na hlavičku. Do gumových miniaturních sluchátek jsem vyřízla zářezy, odpovídající tloušťce vějíře, hluboké asi 3-4 mm. Do zářezů jsem nanesla sekundové lepidlo, nasunula je na vějíř a přichytila k hlavičce špendlíky.
  Po vytvrzení jsem vějíř se sluchátky sejmula, na hlavičku připevnila trojúhelníkovitý kousek krajky, cípy přepony jsem špendlíkem spíchla v týle a krajku natřela zředěným Herkulem. Po zaschnutí jsem na spodní stranu vějíře a do sluchátek nanesla něco epoxydu a přilepila jím konstrukci ke krajce. Epoxyd jsem zarovnala špachtlí a po vytvrzení natřela na stříbrno. Na sluchátka jsem akrylovým lakem přilepila oválek z tylu, ten natřela na stříbrno, zbytek zlatě. Krajku jsem pošila skleněnými perličkami, přidala šňůry "perel" - na každé straně 9 - z nichž část jsem stočila a připevnila ke krajce vzadu. Pásky jsem natřela akrylovým lakem a zestřihla vyčnívající chlupy vějíře. "Kokrhel" šel bez problémů sejmout z hlavičky a nasadit královně Amidale.


padme coruscant gownStřih 1

Střih 2


Na hlavní stránku

 Galerie

 


©molendrix 2004