Rose DeWitt-Bukaterová
v černo-bílých šatech

(tzv. "elevator dress")

Rose De Witt-Bukater from Titanic - elevator dress OOAK doll


Toto je patrně nejméně známý kostým z Roseina šatníku. Existuje jen pár neostrých obrázků a výborný rozbor šatiček na sběratelskou  panenku Rose, kterou vyrobila firma Franklin Mint  od Jenny LaFleur.
 
Popis
 • Bílá plisovaná tunika se skládá z dvoudílného živůtku a rovné sukně nad kolena. Aby plisování bylo trvalé, použila jsem silonový šifon. Záhyby jsem "napíchala" špendlíky k polystyrénové desce, pokryté papírem (na lemu tuniky můžete vidět dírky, které špendlíky zanechaly - navždy), a potom přes mokrý hadr opatrně zažehlila. Záhyby na prsou jsou prostehované, aby se nerozevíraly. Výstřih je zdoben černou sametkou, jemnou krajkou a červenou rosetou z nadrhnuté šifonové stužky. Tunika se zapíná vzadu na patentky. 
   
 •  Bílé batistové kombiné na ramínka má k sukni přišitý skládaný volán z černého habotai a zapíná se rovněž vzadu na patentky. Je z části ušité na stroji.
   
 • Mezi tunikou a kombiné má panenka krátkou průsvitnou košilku s krajkovými rukávy nad loket..
 • Tuniku stahuje černý pás z přeložené černé šifonové stuhy, vyšívaný černou kovovou nití a ozdobený černámi korálky dvou velikostí. Ke kostýmu patří černý  průsvitný šál s třásněmi a černé rukavice nad loket. 

  Tyto šaty byly zase jednou šity metodou pokusu a omylu, takže žádný slušný střih nemohu nabídnout, bohužel.


Rose De Witt-Bukater from Titanic - elevator dress OOAK doll   Rose De Witt-Bukater from Titanic - elevator dress OOAK doll Rose De Witt-Bukater from Titanic - elevator dress OOAK doll

 
Na hlavní stránku Galerie

©molendrix 2005