RABÉ

zelené, slavnostní róbě


(tzv. Green parade costume  nebo Celebration gown, epizoda 1)


Tyto róby měly komorné královny Amidaly v závěrečné, slavnostní scéně první epizody (Skrytá hrozba). Dlouho jsem plánovala ušití tohoto kostýu  -Amidaliny komorné jsou mi moc sympatické - ale až donedávna neexistovaly slušné obrázky a ve filmu taky nic moc vidět nebylo. Díky tomu, že v září 2005 byla v San Franciscu otevřena výstava FIDM "Dressing a Galaxy" kde bylo k vidění velké množství kostýmů ze všech 6 filmů, mnozí nadšenci fotografovali jako diví a vyšel též překrásný katalog, dokumentace už JE.
        Nicméně, pokud jde zrovna o tenhle kostým, málokdo ví, jaké šaty a účes přesně jsou pod tím tmavozeleným hávem, takže to ode mne berte jako čistokrevnou spekulaci.

Chtěla bych moc poděkovat Maggie, Kay Dee, Darth Manosovi, Sister Sole a ostatním, kteří byli tak hodní a pro ty, co výstavu nemohli navštívit, všechno nafotografovali.

Popis Trojdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (moderního typu). Hlavička panenky pochází z Barbie z 80. let, má nové silonové vlasy, vyříznuté zuby (a posléze zase slepená ústa) a nový obličej.
  • Světle zelené šaty mají velký kulatý výstřih a zvonovou sukni, na lemu vystuženou kosticí. Gázové rukávy jsou u zápěstí zdobeny svislými sámky a perličkami u zápěstí. Výstřih a opasek je pošit zelenými a čirými korálky a perličkami. Šaty se zapínají vzadu na patentky.

  • Tmavozelený plášť má vzadu elipsovitý tvar, vepředu je mnohem kratší, s vybíhajícím "škapulířem" (výstižněji to pojmenovat neumím) s namalovnými světle fialovými znaky královny Amidaly. Od ramenou k zápěstí jsou na šev našity tmavozelené korálky coby knoflíčky. Na výstřih, a stojáček, právě tak jako okraj kapuce, je monofilovou nití přichycena světle zelená bavlnka, která se tváří jako paspulka. Plášť je celý podšit, má vzadu rozparek (překrytý kapucí) a zapíná se na háčky a očka.

  • Veliká kapuce fialově podšita, a konce jí zatěžují šištičky z dvousložkového epoxydového tmelu.
Použité materiály
  • Na šaty jsem použila světle zelené habotai a viskózovou gázu na rukávy.
  • Plášť a kapuce jsou z mechově zeleného krepdešínu, podšívka je z třpytivého, nachového krešového polyesteru.

Střih pro plášť a kapuci


Na hlavní stránku


Galerie
 

©molendrix 2006