Rose DeWitt-Bukaterová
ve večerních červeno-černých šatech

(tzv. "jump dress")


Ne že by byl Titanik mým zrovna nejmilovanějším filmem, ale uznejte, ty kostýmy jsou parádní... neodolala jsem.
Koho by zajímaly repliky  i pravé šaty v "člověčí" velikosti, račtež popatřiti sem: Sense and sensibility 
a sem: Costumers Guide

Moje Rose dostala hlavičku od "Fashion fever" Drew, tělo je klasická Barbie. Přemalováno, "převlaseno" - původní vlasy byly moc krátké, a navíc jsem je důkladně poničila...
Šaty jsou dvojdílné, zn. CDD neboli - "co dům dal" - takže si nejsem úplně jistá, jak se konkrétně jednotlivé použité látky jmenují.
Popis
 • Spodní šaty s vysokým pasem  tvoří černý živůtek s balonovými rukávy a úzká, dvouvrstvá sukně. Spodní vrstva sukně má 3 záševky na každé straně, k dolnímu okraji je přišitý černý voálový pásek, pošitý korálky.
  druhá sukně sahá právě jen k tomuto pásku, a místo záševků má na každé straně několik drobných záhybů.
  Šaty zdobí 16 korálkových kruhů - nejdřív jsem na látku nalepila malá kolečka z černé látky, ty jsem obšila smykovacím stehem - do každého stehu 1  malý korálek - a pak na tento pevný podklad našila další korálky. Šaty se zapínají vzadu na háčky a očka.
   
 •  Korálková vestička je zespoda černá, z vrchu červená, jednodílná, ramenní "šev" tvoří dvojice modrých ohnivek. Nejdřív jsem černými a flitry a korálky různých velikostí vyšila vzorek, pak vyplnila ve vodorovných řadách - pokud to bylo možné -  červenými korálky. Střih byl dobrý, jenom se tím korálkováním vestička trochu "zdrcla" takže je to celkem boj do ní panenku dostat, a nic přitom neponičit. Vestička se zapíná 2 páry háčků a oček.
  K vestičce je připojená průsvitná vlečka, vzadu nadrhnutá, obšitá nažehlovacími flitry. Ne že by bylo možné je na tu umělinu nažehlit, ale jsou velmi příjemně malé...
   
 • Šaty doplňují červené boty (zbyly mi z "anglické princezny" od Mattela), nalakované na černo-červeno, s namalovaným lístkovým vzorem, náhrdelník s korálky, háčkovaný z jemného stříbrného dracounu, náušnice a jehlice do vlasů ve tvaru motýla.

Použité materiály
 • Na spodní živůtek a vlečku jsem použila jakousi  závojovinu, dosti tuhou - dělaly se z ní dřív šátky, asi polyester, ale jistá si nejsem. Natečkováno černým lakem na nehty;
 • krvavě rudý  hedvábný krepsatén na spodní sukni;
 • černý viskózový voál (nebo šifon?), velmi jemný, na druhou vrstvu spodní sukně; .
 • viskózový šifon tělové barvy na podšití spodního živůtku;
 • červené a černé habotai na korálkovou vestičku.


 
 

   
 
Na hlavní stránku Galerie
 
  pozadí stránky od:: www.purpleglitter.com


©molendrix 2005