PADMÉ

v zlatožlutých šatech


(tzv. Picnic dress nebo Meadow dress, epizoda 2)
Padme Amidala - zlatožluté šaty pro panenku Barbie


Popis Čtyřdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (moderního typu). 
Asi nejznámější a nejnapodobovanější kostým Padmé Amidaly z 2. dílu Hvězdných válek - Klony útočí. A myslím si, že je taky jeden z nejpěknějších z celé filmové série. Dělala jsem ho rok.


 • Široká sukně sestává ze 3 vrstev látky a je nabraná do sedla.  Vrchní vrstva sukně je o něco širší než  obě spodní a je prostehovaná zelenou viskózovou bavlnkou, pomalovaná bílými puntíky a na to všechno jsem nalepila zelená kolečka, vysekaná děrovačem z lahve od minerálky.  Zapíná se vzadu na háček a očko.

 • Blůza má první  vrstvu rovněž průsvitnou a se stejnou výzdobou, jako je na sukni,. Rukávy jsou velmi dlouhé, 3x nabrané - v zápěstí na pevno, nad loktem a v lokti gumovou nití. Rukávy jsou staženy úzkými stužkami tří barev. Na každém rameni jsou 2 záhyby a 1 protizáhyb. Blůza se zapíná vzadu na patentky. 

 • Vyšívaný korzet  sestává z 9 dílů a je vystužen vliselínem, podšitý  a zapíná se vzadu na patentky. Udělala jsem ho bez ramínek, protože jsem měla dojem, že už by toho bylo jaksi "moc". Růžičky jsou vyšity jedním vláknem mulinky - nejdřív francouzský uzlík, kolem něj řada drobných stonkových stehů.. Stejně zdobená je i čelenka.

 • Pláštík má srpkovitý tvar, je zdoben zeleným stehováním a namalovanými růžovými a nachovými tečkami. Jsem lenoch, jistě, -
   ale opravdu jsem nevěděla, jak úspěšně povyšívat jemný šifon stovkami růžiček - nejspíš by to skončilo vztekem s skřípěním zubů...
  Pláštík se zapíná maličkým drátěným háčkem na prsou..

 • Kostým doplňuje kučeravá paruka.s odnímatelnými příčesky v síťkách, háčkovaných z tenkého zlatého dracounu a bílé střevíčky ze zlatými podrážkami.
Použité materiály
 • Na  blůzu, sukni a pláštík  jsem použila  hedvábný šifon, barvený v čaji - pozor, pouští! Pláštík byl barvený podruhé po dokončení, aby byl ještě o něco tmavší. Šifon  tím trochu ztuhl,  ale to vůbec nevadilo.
 • Na podšití sukně a blůzy jsem použila housátkově žluté habotai.
 • Korzet  je z polyesterového saténu, podšívka z bílého batistu (to do ní se "vsákla" čajová barva z blůzy). .
 • Stužky na rukávy bylo těžké sehnat - to, co se prodává v galanterii, je příliš tuhé a trčí. Nakonec jsem v drogerii zakoupila neuvěřitelně ohavnou ozdobnou gumičku do vlasů, tvořenou neonově zabarvenými stužkami (asi silonovými), které ale byly MĚKKÉ!!! Odbarvila jsem je - moc se jim nechtělo, ale nakonec jsem uspěla a obarvila na potřebné odstíny.


PAdme Amidala  Střih je pouze předběžný, najdete ho  v sekci Střihy.
Musím ho vylepšit, neboť korzet není dost "na tělo". Ale pokud Vám to nevadí...
Střih na sukni je stejný jako u šedočerných šatů


Na hlavní stránku


Galerie

©molendrix 2005