ARWEN
v růžových šatech

(tzv. "Rose dress")
Popis Dvoudílné šaty pro panenku velikosti Barbie. Ani v jednom díle trilogie je neuvidíte - škoda -,
nicméně existují, byly i vystaveny - můžete se přesvědčit zde


  • Svrchní šaty s vysoko položeným (nepřestřiženým) pasem mají hluboký výstřih, lemovaný protaženou zlatou nití, která pokračuje až k přednímu rozparku šatů. Rukávy jsou - jako obvykle - dvojdílné, dolní část je zavinuta a přišita k horní, kterou zdobí esovitá výšivka, stejná, jako na opasku.
    Potíž - opět a znovu , jako u fialových brokátových šatů, byla s neustálém provlékáním úzkých rukávů spodních šatů úzkými rukávy šatů svrchních. I tyto spodní rukávy skončily našity do průramků svrchních šatů... Až na vlající dolní rukávy jsou celé šaty vypodšívkovány, zapínají se vzadu na háčky a očka.

  • Spodní šaty jsou bez rukávů, oblékají se přes hlavu.

Použité materiály
  • Na svrchní šaty jsem použila sytě červenorůžový krepdešín (nic lepšího, co by aspoň jakž takž imitovalo samet, v tomto třípadě nepoužitelný, neznám) a o něco světlejší habotai na podšívku.

  • Lem rukávů a opasek jsem vyšila stonkovým stehem obyčejnou nití stejné barvy, jakou má krepešín.

  • Spodní šaty - no to byla ale věc! Použila jsem (pravděpodobně, na 100% to nevím, ale každopádně umělý) silonový bílý šifon s tím, že ho obarvím narůžovo a vyšiju. Obarvila jsem. Začala jsem kreslit vzor fantomovou fixou - a ta krásná růžová zbaběle zmizela z okolí kresby! Vzala jsem si poučení. Nejprve jsem to vyšila - jen rukávy a přední díl, jissstě - duhovou efektní nití stonkovým stehem, perleťovými flitry a maličkými čirými korálky, domalovala lístečky bílou perleťovou konturkou (a jak jsen tu barvu zažehlovala, málem jsem spálila perleťovou nit a mírně zdeformovala flitry) a POTOM jsem to teprve obarvila. A ušila. Ale jo, ujde to.

Svrchní šaty Spodní šaty


Na hlavní stránku


Galerie
 

 


©molendrix 2004