PADMÉ

v hnědých šatech bez rukávů


(tzv. Brown sleeveless outfit, epizoda 3)
Padmé - hnědé šaty bez rukávů


Popis Dvojdílné šaty pro panenku velikosti Barbie (moderního typu). Ve třetím díle Hvězdných válek Padmé čeká dvojčata (budoucí Luka a Leiu), a tak má nárok na pěkné bříško. To jsem vyrobila z vaty, obalené kouskem silonové punčochy.

  • Světle hnědá blůza bez rukávůje ušita z 7 dílů (přední díl, 2 zadní středové, 2 zadní boční a dvoudílný, podšitý límec) + 2 krátké podšívkové díly, zapíná se vzadu na patentky. Vepředu pod límcem je ozdobena malou broží - 1 dílkem starého kovového knoflíku. Aby okraj blůzy pěkně splýval kolem bříška, je zespoda zatížen skleněnými korálky.
    Na přeložený límeček vzadu je našit miniaturní drátěný háček a nitěné očko, čímž obě části límečku drží při sobě.

  • Blůzu křižují 2 tmavohnědé řemeny, překřížení vepředu je zakryto zlatou "sponou", vyrobenou z růžku na límečky, překřížené "šle" vzadu jsou připojené k pasovým částem řemenů malými patentky. Jedna část pasového řemene má na konci vodorovný zářez, kterým se prostrčí nos patentky od "šlí", a tím se celý postroj uzavře.

  • Přiléhavé, slonovinově zbarvené kalhoty jsou v podstatě punčocháče. Střih na ně jsem získala od Perestroika Designs, a upravila tak, aby pojaly i Padméino bříško.

  • K šatům patří ještě dlouhé, bezprstové, šikmo střižené rukavice, které se od zápěstí trošku rozšiřují. U horního okraje levé rukavice je textilní barvou namalován Padméin znak. Drdol s copem je odnímatelný, holínky jsou standardní od Mattela, jen jsem z nich odstranila reliéf "B".

Použité materiály
  • Na blůzu a rukavice jsem použila světle hnědý krepdešín - nejvíc připomíná semiš či moleskin, z něhož je patrně ušit filmový kostým.

  • Kalhoty jsou z bavlněného úpletu, o něco silnějšího, než je na běžných tričkách. Řemeny jsou z tmavohnědé rukavičkářské kůže.


Blůza a rukavice


Na hlavní stránku


Galerie
 

 


©molendrix 2005