Morgan  Adamsová
pirátka


 Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak barbie


Popis


 

Morgan Adamsová (film Ostrov Hrdlořezů) se právě stala kapitánkou pirátské lodi, a dědičkou části mapy s pokladem. Aby se dověděla, co mapa sděluje, potřebovala osobu znalou latiny. Protože ale na pirátské lodi nikoho takového neměla, oblékla se jako dáma a vypravila se na trh otroků do Port Royalu na Jamajce. Nakoupila úspěšně za krádež odsouzeného mladého lékaře, byla však poznána a i se svým čerstvým nákupem byla nucena prchnout. Na útěku ztratila sukni a zapříčinila zničení půlky města.
Navzdory nelichotivému hodnocení filmových databází IMDB a ČSFD mám tenhle film ráda, a Morgan Geeny Davisové mi přijde tak akorát, bohužel Matthew Modine coby objekt jejího zájmu působi poněkud chabě, charismatem ho těžce převálcoval zlý strýc Dowg (Frank Langella) i lehce i přitroublý kapitán Trotter.

Kostým pro Barbie
- aby mohla mít panenka odhalená ramena, použila jsem "bezešvé" tělíčko se zabudovanými dráty, takže nejsou vidět žádné klouby. Ačkoli rozměrově (až na ta širokánská ramena) odpovídá běžné moderní Barbie, díky kompletní sadě spodního prádla- které bylo to vidět ve filmu - působí robustně. Panenka byla převlasena obarveným silonovým provazem, přemalována a podrobena extrakci zubů.
 • Smetanové damaškové šaty sestávají ze dvou samostatných dílů. Sedmidílný živůtek byl podlepen tkanou nažehlovací výztuhou, na spodním okraji ozdoben z každé strany 7 šůsky a následně podšit. Šněrování i ramenní švy jsou vzadu. Rukávy jsou  nabrány nahoře i dole do pravidelných náběrů (tzv. cartridge pleats), stejně jako sukně. Sukně je podšitá, zavazuje se vzadu na tkanice. Šaty jsou ve výstřihu, na rukávech a na spodním lemu lemovány hnědou krajkou.

 • Róba dobře padne díky korzetu bez ramínek (střih se podobá tomu zde, jen je třeba ho přizpůsobit hubenější postavě a odstranit ramínka). Pod korzetem má panenka oblečenou bílou hedvábnou košili s krajkou našitou na výstřihu a rukávech. Sadu spodního prádla doplňuje bílá spodnička (dobové, ve filmu sice neviděné, ale nějak si nedokážu představit, že by nějaká žena v 17. století vyšla ze dveří bez ní), spodky (tehdy součást spíše pánského šatníku a bílé punčochy.

 • Ze kostýmu patří ještě boty s přezkou (od Little trimmings) na masivním podpatku, perlový a zlatý náhrdelník s náramkem a dlouhý skořicově zbarvený závoj, kryjící dámě drdol.
  Pod šaty n
  a hnědém koženém opasku jsou zavěšena pouzdra na pistoli a nůž.
  Pistole
  je vymodelovaná z dvousložkového epoxidového tmelu, s použitím bižuterních komponentů a součástek ze starých náramkových hodinek.
  Vějíř sestává z peří marabu, vlepeného mezi dva narovnané filigránové kaplíky, rukojeť tvoří oválné párátko.
   
 • Opička na řemínku vznikla přemalováním a "ochlupacením" plastové figurky podle návodu Kerri Pajutee.

 

Použité materiály
 • Na róbu a boty jsem použila hedvábný smetanový damašek, na podšití bělavé habotai.;
 • bělavé pongé na košili;
 • bílý bavlněný batist na korzet, spodničku a spodky;
 • hedvábný šifon, obarvený na světle hnědo, na závoj

Morgan Adams - Cutthroat Island ooak Barbie doll Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak Barbie Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak Barbie
Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak Barbie Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak Barbie Morgan Adamsová - Ostrov hrdlořezů -ooak Barbie
Morgan Adams - ooak Barbie (Cutthroat Island)

 

   
 
Na hlavní stránku Galerie
 
 

©molendrix 2014